• post by:
  • 06 августа, 2019

Олексій Романовський про медіа-арт, Röyksopp та Burning Man

Підготовка до найграндіознішого мультикультурного фестивалю світу Burning Man у розпалі: цього року українські митці вперше презентують медіа-арт програму в пустелі Блек-Рок. Артисти представлять 7 відео-мапінг перформансів в цьогорічній тематиці Burning Man  — Метамарфози. 

Ми поспілкувалися з Олексієм Романовским — медіа-артистом проекту, учасником української команди на Burning Man. 
Romanowsky (псевдонім Олексія) — один з провідних моушн-дизайнерів світу, VJ, український медіа-митець. Його анімаційна графіка прикрашала заставки програм Adobe Systems та рекламу мікроблогу Tumblr. Олексій створював контент для виступу Martin Garrix на фестивалі електронної музики Ultra music festival, вечірки Skrillex, DOT Party. LA memorial coliseum. Romanowsky — улюблений VJ Röyksopp: він створив перформанс для виступу гурту на Coachella 2017 та в Oslo Spectrum Arena, а також їздив з колективом у світове турне.

— Розкажи про себе та початок роботи в медіа-арті. 

— Я народився в Києві в 1983 році. Батько купив перший комп’ютер, коли мені було 6. Я мав всю лінійку комп’ютерів, на яких і вчився працювати. Я навіть працював з касетами: обрізав та переписував їх. У 1996 році я працював на 3Ds Max під DOS. Windows ще не було. Я пішов до ВУЗу і деякий час не займався цим. Проте, після закінчення, у 2007 році, я повернувся до роботи VJ-ея, згадав 3D-анімацію, і вже за рік працював над замовленнями для українських компаній та вітчизняних музичних фестивалей, кооперувався з хлопцями та робив своє. Але це не так просто: я витратив 2 роки, аби все вивчити. Я сидів вдома та дивився туторіали. Навіть зараз, якщо мені потрібно щось згадати або засвоїти, я дивлюся відео-уроки.Я маю гарну базу знань. За ці роки я пройшов через все. 

— Які переваги має медіа-арт в порівнянні з традиційними видами мистецтва?

— Ти можеш передати людям більше інформації завдяки анімації. Ти маєш можливість більше взаємодіяти з людиною: взаємодіяти з тим, що всередині неї. Адже в медіа-арті ти бачиш картинку, де треба щось додумати, завершити її самотужки.

— Розкажи про свої улюблені роботи та коллаборації з артистами.

— Мої улюблені хлопці — це гурт Röyksopp та їх вокалістка. До речі, ми з Йоною одночасно прийшли до гурту. Ми  познайомилися на їх другому шоу в Москві, перше було у Бергені, на їх батьківщині. В нас було близько 40 спільних виступів та фестивалів в Норвегії та по всьому світу, а також спільний тур Західним узбережжям. Я тільки-но повернувся з туру з Йоною. Вона взяла тимчасову паузу: знаю, що вони працюють над великим шоу.

— Чи відвідував ти Burning Man в якості артиста раніше?

Кожного року на початку вересня я брав участь в якомусь шоу. Торік це був феміністський фестиваль в Гетеборзі, через який я пропустив Burning Man. Два роки тому я пропустив фестиваль через 2 шоу в Норвегії. Проте цього року, коли мені запропонували поїхати в пустелю та представити свій арт, я без роздумів погодився. Чому ні? Це дуже круто! Ми зробимо це!

— З якою метою люди відвідують Burning Man? 

 — Це найбільше свято в світі та наймасштабніший фестиваль Штатів. Це крута можливість для мене особисто. Я працював на Коачеллі, робив там графіку. За атмосферою, думаю, схоже. Хоча Бьорн більший навіть за Коачеллу. 

— Чим цього року вражатимуть українські митці?

— Ми створимо відео-мапінг перформанс та презентуємо його на фасаді 30-тиметрової піраміди PlayAlchemist.  Це великий спільний арт українських митців. Це буде крутий шоуріл на перетині арту і сучасних технологій. 

Цього року українські митці створять 7 мапінг-перформансів у головній цьогорічній тематиці Burning Man — Метаморфози. Унікальний контент артистів буде презентовано на поверхні піраміди міжнародного табору PlayAlchemist, яка стала своєрідним центром різноманітності культур. Після фестивалю шоуріл предтавлятиме Україну на міжнародних подіях.

Ти все ще можеш подати свою роботу та долучитися до колективного арту на DigitalCulture.in.ua .

Нещодавно в America House пройшов воркшоп та майстер-клас Олексія, де він розповів про додаткові можливості щодо перетворення арту на моушн графіку, а також особливості подачі конкурсних робіт.

Ознайомитися з матеріалами майстер-класу та інструкціями можна тут.

Шукай себе на фото з воркшопу за посиланням: https://www.facebook.com/2110429935930523/posts/2141044016202448/

Leave Comments