• post by:
  • 19 августа, 2019

Принциповий фестиваль Burning Man

Відмінною рисою фестивалю радикального самовираження Burning Man є його… принциповість. Кожен, хто приїжджає на Playa, повинен слідувати 10 принципам Burning Man. Якщо ти плануєш стати частиною найбільшого мультикультурного свята світу, обов’язково ознайомся з заповідями Бьорну.

1. Радикальне включення. Будь-хто може стати частиною Burning Man. Кожен заслуговує на повагу та має право бути собою. Бьорн вільний від гендерних, расових та інших стереотипів.

2. Дарування. Burning Man заснований на даруванні. Будь-який дарунок має свою цінність. Дарування не передбачає повернення або обміну на щось такої ж вартості. Burning Man — родинний пікнік, де всі роблять один одному приємності. Ніхто, крім самого бьорнера, не може визначати зміст дарунків, що пропонуються іншим.

3. Декоммодифікація. Де на землі можна знайти місце, вільне від грошей? В пустелі Блек-Рок Сіті. Спільнота бьорнерів прагне створити середовище, вільне від комерції, транзакцій та реклами. Замість матеріального тут процвітає творчість.

4. Радикальне самозабезпечення. Burning Man вчить кожного використовувати власні внутрішні ресурси та прислухатися до себе.

5. Радикальне самовираження. На Playa кожен може втілити будь-які божевільні фантазії та самовиражатися в той спосіб, який хочеться. Ніхто не засуджуватиме тебе, адже все є мистецтво. Арт для кожного — щось особливе та особисте, тому меж у творчого самовираження немає.

6. Спільна робота. Взаємодія, співпраця та взаємодопомога визначають товариство бьорнерів. Учасники повинні створювати, підтримувати і захищати соціальні утворення, публічні простори та витвори мистецтва.

7. Громадянська відповідальність. Безпека починається з кожного учасника. Громадська відповідальнсть та дотримання локального законодавства — важливі складові ком’юніті. Бьорн — не лише розваги, а й відповідальність. Тут люди вчаться свідомому способу життя.

8. Не залишай слідів. Спільнота Burning Man дбає про навколишнє середовище. Важливо піклуватися про природу та не залишати після себе сміття. Людина не повинна залишати фізичних слідів свого находження в пустелі. Саме тому після фестивалю всі табори та інсталяції розбирають, а залишки життєдіяльності прибирають. В цьому й полягає один з головних парадоксів Burning Man: після завершення свята від міста не залишається й сліду.

9. Участь. Трансформація, яка відбувається з людиною, неможлива без активної персональної участі кожного з учасників фестивалю. Всіх залучають до спільної роботи, перформансу, ігр тощо. Фестиваль — це про людей та їх залучення в життя Playa.

10. Невідкладність. Тут досвід бере верх над ідеєю, практика цінується більше за теорію. Безпосередній досвід – один з найважливіших постулатів культури Burning Man. Учасники фестивалю долають бар’єри, шукають себе, самовдосконалюються, пізнають світ наколо і відкривають цілий всесвіт в собі.

Цього року свій мапінг-перформанс на фестивалі представлять українські митці: медіа-артисти вперше створять відео-проекцію і презентують медіа-арт програму на поверхні піраміди PlayAlchemist. Слідкуй за подіями на сайті: DigitalCulture.in.ua 

Дізнавайся про життя наших артистів на Burning Man на сторінках у Facebook та Instagram.

Проект проходить за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства закордонних справ України, Міністерства інформаційної політики України, в партнерстві з міжнародним Кемпом PlayAlchemist.

Leave Comments