79780_f4f0aaee28633c0
  • post by:
  • Август 20, 2019

Тематика Burning Man

Кожного року Burning Man має унікальну тематику. Лейтмотиви фестивалю пов’язані з мистецвом, наукою, поп-культурою, філософією, літературою або історією. Єдина тематика слугує об’єднувальною ланкою для всіх учасників заходу: бьорнери конструюють свої костюми відповідно до обраної теми, митці присвячують їй свої арти, на Playa проводять тематичні перформанси та культурні заходи. Це урізноманітнює життя містечка в Блек-Рок Сіті та робить його ще більш незабутнім.

Цьогорічний Burning Man присвячений Метаморфозам. Це святкування змін і дослідження невизначеності. Тематика Бьорну 2019 — трансформація людини і Всесвіту. Це можливість дослідити плин часу та його характер, проаналізувати минуле та зазирнути в майбутнє. Цьогорічна тематика тісно переплетена з алхімією: протягом довгого часу алхіміки прагнули опанувати мистецтво метаморфоз за допомогою езотерики. Перетворення неблагородних металів на золото — аналогія перетворення людини, що живе матеріальним, на людину, яка керується почуттями та серцем.  Це своєрідне запрошення дослідити нові форми алхімії, засновані на безмежних силах духу. 

79821_439ffa2ac5cf9b8

Минулорічні тематики Burning Man вражають не менше. Зокрема, 1997 рік ознаменувався  переїздом Бьорну з пустелі Блек-Рок в Хуалапай Флет і Флай Ранч та тематикою Містерії. Протягом тижня гості дізнавалися про тамєні обряди Палаючого чоловіка.

qqq

У 1999 році Burning Man закрутило Колесо часу. Пустеля Black Rock City була спроектована у вигляді гігантського колеса з мистецькою галереєю у «внутрішніх годинниках» та іншими областями, розділеними на теперішні, майбутні і «початкові» теми.

До Burning Man 2001 року пасує вислів Шекспіра: «Весь світ — сцена, а всі чоловіки і жінки — просто актори. У них є свої виходи і входи. І одна людина свого часу грає багато ролей. Її дії — сім століть». На Бьорні, тематикою якого стали 7 сторіч, учасники могли пройти через тематичні інсталяції від Колиски до Мавзолею. Ті, хто пройшов перші шість етапів, отримали доступ на спеціальну платформу під Burning Man, — «Храм», з якого кожен міг озирнутися на пройдений шлях.

magicglasses-burningman-2001

2005 рік на Playa ознаменувався тематикою Психеї. 20-та річниця Burning Man досліджувала концепції свідомості, підсвідомості і несвідомого стану через кумедні будівлі, кладовища та арти.

В 2008 році бьорнери доторкнулися до Американської мрії. «Епіграфом» фестивалю став вислів Марка Твена: «Минуле не повторюється, але іноді воно римується». Тема спонукала учасників думати про Америку з точки зору загального досвіду, а не національної ідентичності. Витвори мистецтва об’єднали архетипові американські роботи, в тому числі й версію купола Капітолію США, покриту різьбленням в стилі американських індіанців, вогнеметний тир і пляшку кетчупу висотою в 30 футів.

burningman2008

В 2011 році темою Бьорну стали Обряди проходження. Того року Burning Man зіткнувся з рекордною кількістю гостей: 53 000 людей. Це був перший рік, коли попит на квитки перевищив пропозицію. Розширений майданчик дозволив збільшити кількість інсталяцій.

В 2016 році Playa перетворилася на Майстерню Да Вінчі. В центрі уваги опинилися майстер-класи гільдій, павільйони, де люди могли збиратися, щоб створювати, переробляти, ділитися знаннями і здобувати нові навички. Твори мистецтва досліджували Да Вінчі та його відповідні теми, такі як людська фігура, класична архітектура, годинниковий механізм і інші механізми.

1024px-burning_man_2016_daytime_167_30308349926

Цього року свій мапінг-перформанс на фестивалі представлять українські митці: медіа-артисти вперше створять відео-проекцію і презентують медіа-арт програму на поверхні піраміди PlayAlchemist. Слідкуй за подіями на сайті: DigitalCulture.in.ua 

Дізнавайся про життя наших артистів на Burning Man на сторінках у Facebook та Instagram.

Проект проходить за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства закордонних справ України, Міністерства інформаційної політики України, в партнерстві з міжнародним Кемпом PlayAlchemist.

Leave Comments