• post by:
  • 25 июня, 2019

ARTEFACT шукає митців для виставки, присвяченій Чорнобилю

Минулого року ARTEFACT: Chеrnobyl 33 спричинив гучний резонанс серед представників світових медіа. Тема Чорнобильської катастрофи отримала додатковий розголос і змусила суспільство поглянути на трагедію під іншим кутом.

Організатори не зупиняються на досягнутому та планують розвивати тематику проекту.  22 червня о 16:00  в медіа-арт резиденції «Carbon» ARTEFACT оголосив open-call для участі в міжнародній медіа-арт виставці.

ARTEFACT – арт-проект за участі міжнародних та українських митців, що єднає медіа, digital та арт. Проект присвячений сучасній проблемі інформаційної епохи, що сколихнула весь світ – маніпулювання інформацією, фейкових новин та постправди.

Мета проекту – залучення активних верств населення до існуючої проблематики свідомого споживання та поширення інформації, навичок її фільтрування та зростання загального рівня медіаграмотності.

Долучитися до проекту просто: потрібно заповнити заявку за посиланням

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnLQD4eMkR9Xvjkw1Cs3Aocm5F1RAefA21u0ISai21864wKw/viewform

ARTEFACT: Chernobyl 33 — перша медіа-виставка в Україні, де будуть представлені різні види мистецтва та сучасні технології про критичне мислення, проблему маніпулювання інформацією, фейкових новин на прикладі інформаційної складової Чорнобильської трагедії.

Проект  поєднає VR-технології, параметричну архітектуру, нові форми взаємодії мистецтва та новітніх технологій, а також інші напрямки, які є новими для українського арту. Проект сприятиме переосмисленню наслідків Чорнобильської катастрофи в історії України через публічне обговорення справжніх причин катастрофи, розкриття невідомих фактів та їх культурного переосмислення в ході медіа-виставки.

За словами автора проекту Валерія Коршунова, ARTEFACT: Chеrnobyl 33 стане першою повномасштабною культурною відповіддю України на події та наслідки Чорнобильської катастрофи. Це допоможе ефективно донести месседжі відповідно до  різних цільових аудиторій, які тісно пов’язані з Чорнобилем. Україна має перейти в від теми жалю та трагедії до героїзму нації, що змогла зупинити таку катастрофу

ARTEFACT: Chornobyl 33 об’єднає різні напрямки мистецтва та провідні технології для висвітлення проблеми інформаційної складової трагедії Чорнобиля. Взяти учать у виставці зможуть українські та європейські митці різних галузей, які хочуть поділитися своїми роботами з широким загалом. За результатами конкурсу буде відібрано 10 робіт, що будуть профінансовані та реалізовані в рамках української виставки. Презентація запланована на кінець вересня 2019 року у центрі Києва.

Проект відбувається за підтримки Український культурний фонд, Міністерство інформаційної політики України, Галузевий архів Служби безпеки України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Ukrainian National Chernobyl Museum, медіа-арт резиденція Carbon, МОО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», ТСН.ua, Український кризовий медіа-центр.

Ми чекаємо саме на твої ідеї, тому не зволікай та надсилай свої роботи:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnLQD4eMkR9Xvjkw1Cs3Aocm5F1RAefA21u0ISai21864wKw/viewform

Автор: Катя Коваль

В статті використані фото Кирила Русанівського

Leave Comments