artists-sell-their-art-for-nft
  • post by:
  • 12 марта, 2021

Музиканти та художники продають свій арт за NFT

Новий вид цифрових активів заполонив світ. Такі активи називаються NFT, або невзаємозамінні токени. За допомогою них рок-зірки, ютубери та художники продають свої витвори мистецтва — заробляючи на цьому мільйони доларів.

Співачка Grimes продала на аукціоні 10 цифрових зображень та відео і, всього за 20 хвилин, заробила на цьому 5,8 мільйона доларів. Джек Дорсі (Jack Dorsey), засновник Twitter, виставив на продаж свій перший твіт — ставки на нього сягають 2,5 мільйона доларів. Американський рок-гурт Kings of Leon випустили перший NFT-альбом, а малюнок Banksy придбали та спалили, щоб перетворити його на NFT та продати у цифровому вигляді. Що таке невзаємозамінні токени та чому люди готові платити за них мільйони доларів — пояснює портал «Бабель».

 

Non Fungible Token (NFT) — це невзаємозамінний токен. Він записаний у блокчейні — децентралізованій цифровій системі, що лежить в основі того ж біткоїна. Проте, на відміну від більшості токенів та криптовалют, які є взаємозамінними — де одна монета не відрізняється від іншої та еквівалентна їй за вартістю — NFT унікальні. Їх неможливо обміняти на рівноцінні токени.

Як працює NFT?

Токен можна присвоїти будь-якому цифровому обʼєкту — зображенню, відео або сайту. Кожен токен надає доступ до цифрового об’єкта, та містить його основну інформацію — дані про автора та всіх попередніх власників. Він також існує в єдиному екземплярі. Сьогодні більшість NFT повʼязані з предметами мистецтва або використовуються в ігровій індустрії.

Як виникли NFT?

Перші NFT з’явилися у 2017-му. Тоді вони стали популярними завдяки іграм CryptoPunks та CryptoKitties. Обидві гри працювали на базі криптовалюти Ethereum та були дуже схожими між собою. У CryptoPunks користувачі обмінювалися токенами 8-бітних цифрових героїв. У CryptoKitties — збирали віртуальних кошенят. Кожне кошеня мало індивідуальні характеристики, які зберігалася на блокчейні. Спершу токени з CryptoKitties роздавалися безкоштовно. Згодом їх почали продавати. Зараз вартість одного героя CryptoPunks може сягати більше мільйона доларів. Вартість Крипто Кошеняти — 100 тисяч доларів.

Навіщо потрібні NFT?

Більшість об’єктів можна підробити або скопіювати онлайн безліч разів. Їхня вартість нічим не підтверджується. NFT робить цифровий об’єкт унікальними, дає йому певну ціну та фіксує його власника. Завдяки цьому цифрові об’єкти можна збирати та продавати так само як і реальні.

Технологія NFT також дозволяє митцям отримувати не тільки одноразовий прибуток від продажу, а й роялті — токен можна закодувати, щоб його творець отримував певний відсоток від кожного продажу. Лондонський художник Роберт Еліс (Robert Ellis) розповідає, що NFT дозволяє авторам без посередників продавати роботи своїй аудиторії.

 

Популярність NFT впевнено зростає. Три роки тому, у 2018-му, обсяг ринку NFT становив 42 мільйони доларів. Тепер він перевищив 338 мільйонів доларів.

Токеном зацікавилися колекціонери, аукціонні доми та великі бренди на кшталт Nike, що «токенізували» свою колекцію кросівок. Аукціонний дім Christieʼs виставив на аукціон цифрову роботу художника Beeple (Mike Winkelmann) –  колаж Everydays – The First 5 000 Days.

NFT
Everydays – The First 5 000 Days by Beeple

Нещодавно на Nifty Gateway продали ще одну роботу художника — анімоване зображення лежачого чоловіка, який нагадує Дональда Трампа. За токен заплатили 6,6 мільйона доларів.

Продавати або купувати токен можна на декількох платформах. Найпопулярніша — OpenSea. Тут можна придбати альбом Kings of Leon, аксесуари до відеоігор, доменні імена. Проте існує ще ціла низка маркетплейсів — таких як, Foundation, Rarible або Nifty Gateway, де продала свої картини Grimes.

Багато продавців NFT торгують під псевдонімами — це збільшує ризик шахрайства. До того ж ринок NFT — дуже спекулятивний. Експерти не виключають, що вартість цих цифрових активів коливатиметься так само як і курс криптовалют.

Джерело: Babel

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK
TELEGRAM