- post by: ANNETE
- 12 марта, 2021
Музиканти та художники продають свій арт за NFT
Новий вид цифрових активів заполонив світ. Такі активи називаються NFT, або невзаємозамінні токени. За допомогою них рок-зірки, ютубери та художники продають свої витвори мистецтва — заробляючи на цьому мільйони доларів.
Співачка Grimes продала на аукціоні 10 цифрових зображень та відео і, всього за 20 хвилин, заробила на цьому 5,8 мільйона доларів. Джек Дорсі (Jack Dorsey), засновник Twitter, виставив на продаж свій перший твіт — ставки на нього сягають 2,5 мільйона доларів. Американський рок-гурт Kings of Leon випустили перший NFT-альбом, а малюнок Banksy придбали та спалили, щоб перетворити його на NFT та продати у цифровому вигляді. Що таке невзаємозамінні токени та чому люди готові платити за них мільйони доларів — пояснює портал «Бабель».
Non Fungible Token (NFT) — це невзаємозамінний токен. Він записаний у блокчейні — децентралізованій цифровій системі, що лежить в основі того ж біткоїна. Проте, на відміну від більшості токенів та криптовалют, які є взаємозамінними — де одна монета не відрізняється від іншої та еквівалентна їй за вартістю — NFT унікальні. Їх неможливо обміняти на рівноцінні токени.
Як працює NFT?
Токен можна присвоїти будь-якому цифровому обʼєкту — зображенню, відео або сайту. Кожен токен надає доступ до цифрового об’єкта, та містить його основну інформацію — дані про автора та всіх попередніх власників. Він також існує в єдиному екземплярі. Сьогодні більшість NFT повʼязані з предметами мистецтва або використовуються в ігровій індустрії.
Як виникли NFT?
Перші NFT з’явилися у 2017-му. Тоді вони стали популярними завдяки іграм CryptoPunks та CryptoKitties. Обидві гри працювали на базі криптовалюти Ethereum та були дуже схожими між собою. У CryptoPunks користувачі обмінювалися токенами 8-бітних цифрових героїв. У CryptoKitties — збирали віртуальних кошенят. Кожне кошеня мало індивідуальні характеристики, які зберігалася на блокчейні. Спершу токени з CryptoKitties роздавалися безкоштовно. Згодом їх почали продавати. Зараз вартість одного героя CryptoPunks може сягати більше мільйона доларів. Вартість Крипто Кошеняти — 100 тисяч доларів.
🎩 Fancy Clue #3: 🎩
— CryptoKitties (@CryptoKitties) December 5, 2020
You've got the first two,
it's time for another clue.
One of these lovely ladies
has the purrfect M2 for you: pic.twitter.com/xoNdcqkEMH
Навіщо потрібні NFT?
Більшість об’єктів можна підробити або скопіювати онлайн безліч разів. Їхня вартість нічим не підтверджується. NFT робить цифровий об’єкт унікальними, дає йому певну ціну та фіксує його власника. Завдяки цьому цифрові об’єкти можна збирати та продавати так само як і реальні.
Технологія NFT також дозволяє митцям отримувати не тільки одноразовий прибуток від продажу, а й роялті — токен можна закодувати, щоб його творець отримував певний відсоток від кожного продажу. Лондонський художник Роберт Еліс (Robert Ellis) розповідає, що NFT дозволяє авторам без посередників продавати роботи своїй аудиторії.
Популярність NFT впевнено зростає. Три роки тому, у 2018-му, обсяг ринку NFT становив 42 мільйони доларів. Тепер він перевищив 338 мільйонів доларів.
Токеном зацікавилися колекціонери, аукціонні доми та великі бренди на кшталт Nike, що «токенізували» свою колекцію кросівок. Аукціонний дім Christieʼs виставив на аукціон цифрову роботу художника Beeple (Mike Winkelmann) – колаж Everydays – The First 5 000 Days.

Нещодавно на Nifty Gateway продали ще одну роботу художника — анімоване зображення лежачого чоловіка, який нагадує Дональда Трампа. За токен заплатили 6,6 мільйона доларів.
CROSSROAD
— Nifty Gateway (@niftygateway) February 25, 2021
By @beeple
The #1/1 from beeple's first NG drop has just resold on the secondary market for $6.6 million.
History has just been made.
Congrats to beeple and of course to @pablorfraile for the sale. pic.twitter.com/mTYG4VABSw
Продавати або купувати токен можна на декількох платформах. Найпопулярніша — OpenSea. Тут можна придбати альбом Kings of Leon, аксесуари до відеоігор, доменні імена. Проте існує ще ціла низка маркетплейсів — таких як, Foundation, Rarible або Nifty Gateway, де продала свої картини Grimes.
Багато продавців NFT торгують під псевдонімами — це збільшує ризик шахрайства. До того ж ринок NFT — дуже спекулятивний. Експерти не виключають, що вартість цих цифрових активів коливатиметься так само як і курс криптовалют.
Джерело: Babel
Новые посты:
RELATED POSTS
Billie Eilish представила новий трек та кліп «Your Power»
Співачка Billie Eilish порадувала фанатів виходом свого нового синглу «Your Power» та кліпу до нього. Чарівна мелодія та чуттєвий голос дівчини захоплюють з перших секунд. У пісні, Біллі висвітлює проблему насилля. Музичне відео, спродюсоване самою Біллі, починається з аерофотозйомки гір, перш ніж глядач побачить Айліш, яка сидить на горі. Потім співачку починає обвивати змія. Про […]
Прем’єра! Bjarki та GusGus випустили кліп на трек «Чорнобиль»
Ісландський гурт GusGus і продюсер та виконавець Bjarki випустили спільний кліп на трек «Чорнобиль» до 35-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Режисером відео став українець Валерій Коршунов, відомий своїми культурними та соціальними проєктами, такими як «Звуки Чорнобиля», ARTEFACT і навіть перша діджитал-ікона України – «Чорнобильський Спас». Сюжет цього відео захоплює – колишня мешканка возз’єднується зі […]
«Звуки Чорнобиля»: нові кліпи, AR-платівка та документалка на Телебаченні Торонто
24 квітня міжнародні артисти GusGuS, Bjarki та Dub FX презентують унікальні кліпи, присвячені аварії на ЧАЕС, а альбом «Звуки Чорнобиля» з’явиться на Spotify, Apple Music і Youtube Music. Восени 2020 року українські та міжнародні музиканти GusGus, KAZKA, «Вагоновожатые», ATOMIC SIMAO, TELEPOPMUSIK, Bjarki, Dub FX, Сергій Міхалок, Олександр Чемеров, Стасік, KRUTЬ об’єдналися у тематичний проєкт Валерія […]
Snoop Dogg випустив альбом та NFT-гіфки до «420»
Репер Snoop Dogg 20 квітня, в день марихуани, який святкують в США і Канаді, представив новий альбом From tha Streets 2 tha Suites, а також кліп на один з треків. В альбом увійшли 10 треків, в записі яких брали участь Devin the Dude, Kokane, Mozzy, Tha Eastsidaz, Goldie Loc, Big Tray Deee та J Black. […]
Музичний форум ADE пройде онлайн 15 квітня
The Amsterdam Dance Event (ADE) запускає безкоштовний доступ до прямої трансляції серій ADE In Conversation за участю Richie Hawtin, 3Lau, Elrow, CAA та інших. Дискусійний онлайн форум стартує в четвер, 15 квітня, у прямому ефірі з Феліксом Мерітісом (Felix Meritis) в Амстердамі, де Richie Hawtin та 3Lau розкажуть про нові можливості для артистів, що виникають […]