bjarki-and-gusgus-release-chornobyl-music-video
  • post by:
  • 27 апреля, 2021

Прем’єра! Bjarki та GusGus випустили кліп на трек «Чорнобиль»

Ісландський гурт GusGus і продюсер та виконавець Bjarki випустили спільний кліп на трек «Чорнобиль» до 35-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Режисером відео став українець Валерій Коршунов, відомий своїми культурними та соціальними проєктами, такими як «Звуки Чорнобиля», ARTEFACT і навіть перша діджитал-ікона України – «Чорнобильський Спас».

Сюжет цього відео захоплює – колишня мешканка возз’єднується зі своїми старими речами і покинутою квартирою під час поїздки у Прип’ять і наново переживає власні спогади минулого, які вона хотіла забути, але не може. Частина кліпу була знята у 2019 році під час медіа-арт виставки ARTEFACT. Chernobyl 33, яка відбувалася на Річковому вокзалі у Києві. Сьогодні частину експонатів цієї виставки можна побачити онлайн у першій віртуальній виставці Чорнобиля на artefact.live

Валерій Коршунов, арт-куратор проєкту та режисер кліпу «Чорнобиль»: «Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей у ​​всьому світі. Це складна історія, про яку все ще боляче говорити, але будь-яку травму потрібно лікувати. А музика і пісні завжди допомагали нам краще відчути та переосмислити. Цей кліп це чудовий трек і зворушлива історія людини, все життя якої наповнене травмуючими спогадами, що засіли глибоко в її підсвідомості. 

Кліп – наше продовження співпраці з артистами у проєкті Звуки Чорнобиля (Sounds of Chernobyl). За 4 роки Чорнобиля і фільмування понад 100 інтерв’ю я наслухався купу таких історій і навіть гірших. І зрозумів, що лише підтримкою одне одного і співчуттям ми можемо допомогти людям, які опинилися в складній ситуації вийти із неї. Це стосується не тільки Чорнобиля, а й взагалі – життя. Ми повинні стати добрішими, проявляти емпатію і приймати реальність з усіма її труднощами. Переосмислювати наші спільні трагічні моменти і йти далі разом». 

Кадр з кліпу «Чорнобиль»

Колаборація музикантів відбулася завдяки проєкту «Звуки Чорнобиля». Це культурний проєкт, головна мета якого сучасне переосмислення відомої Чорнобильської катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків розповідають історії Чорнобиля. Всі композиції альбому об’єднує аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» – колекція звуків Зони відчуження, які були записані митцем Валерієм Коршуновим та проєктом ARTEFACT у 2018 році. Серед них: тріск дозиметра, скрип Колеса огляду, шум Рудого лісу, відлуння, звуки проточної води та технічні звуки. Нещодавно вийшла документальна стрічка про цей проєкт, де можна побачити, як артисти відвідували Зону Відчуження:

У жовтні минулого року треки ісландських виконавців GusGus та Bjarki стали частиною альбому «Звуки Чорнобиля», а Bjarki навіть встиг відвідати Чорнобиль за умов глобальної пандемії COVID-19. Ця подорож надихнула його створити три композиції, одну – разом із GusGus. Проєкт також підтримали українські артисти Стасік, KAZKA, KRUTЬ, ATOMIC SIMAO, «Вагоновожатые», Сергій Міхалок (Ляпис-98, Brutto) та Олександр Чемеров (The Gitas, Димна Суміш). Їх нові композиції та кліпи можна побачити на сайті soundofchernobyl.org

Завдяки роботі музикантів, «Звуки Чорнобиля» допомагають по-іншому поглянути на історію, яка переплела життя стількох людей і назавжди залишиться найбільшою катастрофою, спричиненою людиною, на карті світу, що розташована лише за 100 кілометрів від Києва. А цей тематичний альбом – важливою віхою в музичній історії України та світу.

Більше інформації про проєкт та відеожурнали відвідування артистами Чорнобиля ви можете знайти тут: soundsofchernobyl.org або у наших соціальних мережах: Facebook, Instagram

Про проєкт

Проєкт «Звуки Чорнобиля» було розпочато громадським та культурним діячем Валерієм Коршуновим у 2018 році. У 2019-му році найвідоміший бітбоксер світу та хедлайнер ATLAS WEEKEND 2019 – Dub FX відвідав Зону Відчуження, де створив та записав пісню про Чорнобиль.

У 2020-му році відбулось залучення нових міжнародних та українських артистів. 

Проєкт реалізувала компанія Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK