burning-man-2019-calling

Burning Man 2019 кличе: долучайтесь до проекту українських медіа-митців

Burning Man 2019 кличе

На презентації участі українців на фестивалі Burning Man в США оголошено open-call серед українських митців та представлено скульптуру «Мисткиня» Олександра Мілова в America House Kyiv.

Цього року медіа-митці проекту ARTEFACT представлять національну медіа-арт програму на одному з найбільших арт-об’єктів Burning Man– піраміді PlayAlchemist. Більше того, організатори запрошують кожного українського діджитал-митця долучитись до проекту та вже цього року стати частиною великого арт-об’єкту на Бьорнінг Мен. Для цього достатньо зареєструватись на сайті DigitalCulture.in.ua та надіслати свої роботи. Опен-колл триватиме з 19.06 – 20.07, але подати роботи краще саме зараз.

«Медіа-арт – сучасне інновативне мистецтво на перетині арту та технологій. В Україні багато талановитих людей, що створюють унікальне сучасне діджитальне мистецтво, яким варто пишатись та демонструвати світу, надихнувши кожного українського митця зробити маленький крок до своєї мрії. Адже участь у Burning Man– це мета майже кожної креативної людини. Ми дякуємо за таку можливість  Українському Культурному Фонду» — говорить куратор проекту Світлана Коршунова.

Burning Man– це щорічний соціально-культурний експеримент зі створення спільноти радикального самовираження та незалежного мистецтва, що проходить у пустелі Невада в США. Burning Man не схожий на жоден культурний захід світу: більше 70 000 людей будують справжнє місто в пустелі, яке вражає кількістю та різноманіттям арт-об’єктів, мистецьких течій та зникає, не залишаючи сліду, через 8 днів. Тут зароджуються тренди, а мистецтво замінило гроші, перетворившись на спосіб життя та самовираження. Burning Man має власну філософію, яка викладена в десяти головних принципах.

За роки існування захід відвідали відомі діячі IT-світу: Сергій Брін (один із засновників Google), Марк Цукерберг (творець Facebook), Ілон Маск (засновник Tesla). З 2012 року сюди приїжджають топ-менеджери провідних компаній Кремнієвої долини. Саме завдяки «Burning Man» пошукова система Google отримала свої відомі тематичні «дудли».

Кожного року в умовах пустелі міжнародний кемп PlayAlchemist будує велику Піраміду, яка є своєрідним центром різноманітності культур світу, де щодня відбуваються перформенси, лекції, виступи міжнародних артистів. В минулому році свої перформанси тут представляли Cirque du Soleil, Skrillex, Blondish та багато інших артистів. В цьому році до об’єкта долучається міжнародна команда медіа-митців, серед яких і українці, які вперше презентують медіа-арт програму в PlayAlchemist.

Валерій Коршунов, один з медіа-артистів та авторів проекту, розповів, що українські медіа-митці представлять 7 програм з головної тематики Burning Man цього року – Метаморфози. Сюжет кожної програми буде присвячений одній з тем: Алхімія, Єгипетські піраміди, Діджиталізація світу, Історія Мистецтва, Культура України, Космос, Трансформація Людини. Всі художники, роботи яких братимуть участь в проекті, будуть представлені в каталозі DigitalCulture.in.ua.

Під час презентації також виступили представниці міжнародного кемпу PlayAlchemist Анна Корсун та Анастасія Луценко, які розповіли про 10 принципів Бьорнінг Мен, складнощі творення арту в пустелі та важливість колективного творення для суспільства.

«На жаль сьогодні ті, хто працюють з Digital контентом, — дизайном, мапінгом, моушном, 3D-графікою, гейм-девелопментом та іншими течіями, на перетині технологій та арту, навіть не визнають себе митцями. Роботи українців створюють сучасну діджитал-культуру світу і ми маємо на меті представити краще, що є в нашій програмі, на Burning Man», — зазначили медіа-митці Ярослав Костенко та Юрій Міронюк, що розповіли та продемонстрували сучасні форми медіа-арту.

Олександр Санченко розповів про важливість державної підтримки  міжнародних культурних проектів, а Марія Василець, програмна менеджерка Українского Кульурного фонду, розповіла про можливості, які надає фонд незалежним митцям.

Наприкінці презентації відомий скульптор Олександр Мілов поділився своїми спогадами про створення скульптури «Любов», яка стала однією з найкращих на Burning Man у 2015 році, та презентував скульптуру «Мисткиня», що надихатиме українських митців та сприятиме міжкультурному діалогу України зі світом.

Приєднуйтесь до проекту у соціальних мережах: https://www.facebook.com/DigitalCultureUA/

З умовами участі в конкурсі можна ознайомитись на сайті

DigitalCulture.in.ua

Leave Comments