• post by:
  • 08 сентября, 2019

Бізнесмени на Burning Man

На Burning Man не існує фейс-контролю та меж, правил та упереджень. На Playa всі рівні. Саме тому поснідати з бізнесменом Кремнієвої долини або помедитувати зі співзасновниками надкрутих проектів — досить реально та буденно. Чим Burning Man приваблює бізнесменів? Час дізнатися!

Дастін Московіц, співзасновник Google, прокоментував свою любов до Бьорну так:

«Burning Man — це фестиваль для всіх і кожного. Якщо ви голодний художник, ви повинні приїхати. Якщо ви водопровідник, ви повинні приїхати. Якщо ви мільярдер, ви теж повинні приїхати. Якщо ви відносите себе до еліти, якій тут не місце, ви тим більше повинні приїхати.  Елітизм в будь-якій формі відволікає нас від ідеї єднання. Ви приїдете сюди, і я зроблю вам сендвіч. Кілька років тому я покликав сюди Марка Цукерберга. Встановив для нього намет, де він роздавав їжу. Я хотів, щоб він відчув, що таке дарувати, щоб він виріс як особистість і в підсумку зробив світ кращим. Після першого фестивалю всі вони втрачають інтерес до безглуздої конкуренції і починають більше цінувати взаємовигідне співробітництво».

Ларі Пейдж, співзасновник Google, якому після візиту на Playa прийшла ідея створення Doodles, поділився:

«Я люблю їздити на Burning Man. Тут люди можуть спробувати все. Я думаю, що нам, інженерам, потрібні спеціальні безпечні місця, де можна випробовувати нові механізми і спостерігати, який ефект вони надають на оточуючих. Це вимагає набагато менше зусиль, ніж якщо б ми впроваджували винаходу відразу у всьому світі».

Тоні Шей, засновник модного бренду Zappos, зізнався у коханні фестивалю.

«Коли я був молодший, багато часу проводив на рейвах. Тоді в них втілювалася ідея миру, любові та єднання. Це модель об’єднання заради загального блага — так само влаштовані бджолині вулики. Як бджоли, ми в певні моменти ставимо громадські інтереси вище особистих і відчуваємо єднання з іншими людьми, музикою, космосом. Саме тому я їжджу на Burning Man. Мистецтво, особливо в нічний час, вводить нас в стан благоговіння. Ці речі важко зрозуміти, поки сам не відчуваєш подібне. Але це повинен відчути кожен».

Відомо, що Burning Man став тестовим полігоном для ранніх версій Google Maps і перших моделей Tesla. Ілон Маск, президент Tesla Motors, відзначив, що Burning Man — «це ціла силіконова долина».

 За словами професора Стенфорда Фреда Тернера, Google запускав літак для отримання знімків Playa з висоти пташиного польоту, які згодом стали версією Maps. Інженер Майкл Фейвор, який працював з Google над цим проектом в 2006 році, коментує:

«Сила Google в тому, що їм не потрібно робити всю роботу. Люди, що публікують контент, роблять це за них. Так само і з Burning Man. Громадяни міста самі створюють більшу частину проектів».

Цьогоріч українські митці презентувавли свій арт у вигляді мапінг-перформансу на Burning Man. Як це було? Дізнайся на сайті: DigitalCulture.in.ua 

Читай про життя наших артистів на Burning Man на сторінках у Facebook та Instagram.

Проект проходить за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства закордонних справ України, Міністерства інформаційної політики України, в партнерстві з міжнародним Кемпом PlayAlchemist.

Leave Comments