elon-musk-tried-to-sell-song-about-nft
  • post by:
  • 17 марта, 2021

Ілон Маск та український митець Едуард Михайлов продають арт як NFT

Ілон Маск проголосив себе «Технокоролем» компанії Tesla, а згодом виставив на продаж один зі своїх твітів як NFT. У твіті був закріплений трек про той самий, невзаємозамінний токен NFT.

«Я продаю цю пісню про NFT як NFT»  — написав Маск.

Але наступного дня керівник Tesla та SpaceX відкликав пропозицію продати твіт, хоча учасник торгів запропонував понад 1 мільйон доларів за цифровий актив. У вівторок Маск змінив настрій, написавши у twitter: «Насправді не дуже добре продавати це. Відмовляюсь.»

Технологія NFT (Non-fungible token, невзаємозамінними токен) — це останній крик моди на ринку криптовалют і блокчейну. Це тип цифрових активів на блокчейні, який дозволяє закріпити за собою право власності на цифровий товар, а потім продати його. Зараз за допомогою NFT музиканти продають свої пісні та альбоми, художники — цифрові картини, користувачі twitter — твіти, а геймери — віртуальних котиків (CryptoKitties). Останнім часом майже кожен день з’являються новини про рекордні NFT-угоди в різних категоріях. Буквально на днях з аукціону за рекордні 69,3 мільйона доларів пішов як NFT-токен JPG-файл художника Майка Вінкельмана.

 

Український 23-річний motion-дизайнер Едуард Михайлов, також приєднався до руху NFT. Місяць тому він опублікував свої роботи на Nifty Gateway — маркетплейсі цифрових об’єктів, який у 2018 році заснували 26-річні брати-близнюки Кок Фостер. На Nifty продають і купують віртуальні об’єкти, що не мають фізичних носіїв, — гіфки, меми, відео та музичні треки. Кожен об’єкт приєднаний до унікального NFT-токену.

«Маркетплейси дали мені свободу. Рівень стресу впав до мінімуму. Ти вже не думаєш про те, що потрібно до півночі завершити проєкт. Стало легше думати, з’явилася можливість розвиватися як художник» — коментує Едуард.

Михайлов заробив на Nifty Gateway $50 000, продавши чотири дропи (зробити дроп означає виставити роботу на продаж) із зображеннями акул, створених у колаборації з діджеєм і саунд-продюсером з Лос-Анджелеса LEAT’EQ (який придумав музику для гіф зображень). Робота INVENT з цієї серії була продана всього за п’ять хвилин і принесла $34 000. «Зараз її перепродають на вторинному ринку. Її загальний оберт перевищив $50 000, і я як автор отримую по 10% від кожного перепродажу», — розповідає художник.

За словами Михайлова, на відміну від інших маркетплейсів на Nifty Gateway не потрібно платити комісію, яку на ринку NFT називають «газ» (від англ. Gas fee — плата за транзакцію), — платформа бере її на себе. На інших популярних майданчиках плата за «газ» може досягати декількох сотень доларів в пікові години. Розмір комісії залежить від завантаженості мережі Ethereum в момент виконання транзакції.

З кінця лютого Едуард також виставляє свої роботи на майданчику Foundation — першу з них він продав за $5 316. Завдяки продажу своїх робіт на ринку NFT місяць Лютий для хлопця видався «більш прибутковим, ніж весь минулий рік». Раніше художник заробляв, виконуючи проєкти на фрілансі для музикантів (Martin Garrix, Massive Attack) і брендів (Adidas, KFC). Один проєкт, який міг тривати від тижня до місяця, приносив йому $1000-3000. «Звичайно, були й більші проєкти, але рідко», — уточнює художник.

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK
TELEGRAM