eurovision-denied-song-from-belarus
  • post by:
  • 12 марта, 2021

Євробачення не допускає на конкурс пісню Білорусії

Європейський мовний союз, організатор пісенного конкурсу «Євробачення», відмовився допустити на конкурс пісню «Я научу тебя» гурту Галасы ЗМеста, яка повинна представляти Білорусь.

Союз прийшов до висновку, що зміст пісні «ставить під сумнів неполітичний характер конкурсу». Організатор «Євробачення» також підкреслив, що громадська реакція на пісню «може підірвати репутацію» союзу.

Організатор «Євробачення» запропонував Білорусії змінити слова пісні або подати на конкурс іншу пісню, яка буде відповідати його правилам. В іншому випадку країну виключать з конкурсу.

У своїх піснях, гурт Галасы ЗМеста виступає проти білоруської опозиції та акцій протесту. У білоруських провладних ЗМІ їх творчість називали «народною сатирою». Приспів пісні, яку група планувала виконати на «Євробаченні», звучить таким чином: «Я научу тебя плясать под дудочку, / Я научу тебя клевать на удочку, / Я научу тебя ходить по струночке, / Ты будешь всем доволен, рад всему».

Білоруський відбір на «Євробачення» у 2021 році проходив в закритому форматі. Гурт VAL, яка повинна була представляти країну минулого року, до нового конкурсу Белтелерадіокомпанія, яка відповідає за конкурс в Білорусії, не допустила після антиурядових висловлювань її учасників.

Джерело: Meduza

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK
TELEGRAM