injective-protocol-burnt-banksy
  • post by:
  • 05 марта, 2021

Оригінальний малюнок Banksy придбали й спалили у прямому ефірі

Блокчейн-компанія Injective Protocol купила за 95 тисяч доларів твір вуличного художника Бенксі (Banksy) — трафарет 2007 року під назвою «Morons (White)» — й невдовзі спалила роботу, знімаючи пряму трансляцію у Twitter. Компанія пішла на такий крок, щоб створити віртуальний актив, невзаємозамінний токен (NFT), повідомляє CBS News.

У січні цього року, Injective Protocol придбали в нью-йоркській галереї Taglialatella один з 650 екземплярів роботи Бенксі, що висміює колекціонерів мистецтва. На чорно-білому трафареті зображені учасники аукціону, а наступним лотом виставлена ​​картина з написом «I can’t believe you morons actually buy this shit». Справжність роботи підтвердила організація Pest Control, яка аутентифікує твори Бенксі.

3 березня учасники акції спалили куплений трафарет в невідомому парку в Брукліні, Нью-Йорк. Захід транслювали у Twitter. Після цього представники Injective Protocol створили NFT за допомогою проєкту SuperFarm. Незабаром його виставлять на продаж на торговельному майданчику OpenSea. Аукціон розпочався 4 березня і триватиме до 9 березня. Виторг від продажу спрямують на благодійність. Покупець отримає сертифікат від організації Pest Control.

Бенксі не брав участі в акції знищення картини, але організатори заходу стверджують, що він знав про цю подію. Художник поки ніяк публічно не коментував те, що трапилося.

Виконавчий директор Injective Protocol Мірза Уддін (Mirza Uddin) заявив, що така акція — перший випадок, коли фізичний витвір мистецтва було перетворено на унікальний цифровий актив. «Ми розглядаємо це запальну подію, як вираз самого мистецтва. Ми свідомо обрали твір Бенксі, оскільки він раніше подрібнив одну зі своїх робіт на аукціоні», — сказав Уддін. Він не зміг сказати, скільки може коштувати такий NFT.

Injective Protocol планує продовжити акції — і спалити ще кілька творів, щоб стимулювати «нову еру у світі мистецтва, коли художні твори можуть жити вічно в цифровому вигляді», повідомляє Decrypt, посилаючись на слова представника Injective.

 

У жовтні 2018 року на аукціоні Sotheby’s в Лондоні за один мільйон фунтів стерлінгів продали картину Бенксі «Girl With Balloon». Відразу ж після продажу вбудований в картину шредер до середини розрізав її на смужки. Колекціонерка з Європи, яка придбала полотно, не стала відмовлятися від знищеної картини й залишила угоду в силі. Новий твір мистецтва назвали «Love Is In The Bin».

Джерело: Meduza

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK
TELEGRAM