man-arrest-over-theft-of-van-gogh-painting
  • post by:
  • 12 апреля, 2021

Заарештовано підозрюваного у крадіжці картини Ван Гога

6 квітня голландська поліція заарештувала підозрюваного у крадіжці минулого року двох цінних картин Вінсента ван Гога та Франса Халса з різних музеїв. Картини, однак, вже ще не знайдені.

У заяві, опублікованій у Twitter, прес-секретар поліції Марен Уондер (Maren Wonder) заявила, що 58-річний чоловік був заарештований у своєму будинку в голландському місті Баарн, що за 40 кілометрів на південний схід від Амстердама. Його особа не була оприлюднена відповідно до голландських вимог щодо конфіденційності.

«На жаль, ми ще не знайшли картини, і розслідування триває», — сказала Уондер. Вона назвала арешт «дійсно важливим кроком у розслідуванні».

Vincent van Gogh “The Parsonage Garden at Nuenen in Spring 1884”

Картина Ван Гога “The Parsonage Garden at Nuenen in Spring 1884” була викрадена з музею Singer Laren на схід від Амстердама 30 березня 2020 року. Музей на той час був закритий на локдаун. На картині розміром 25 на 57 сантиметрів зображено людину, яка стоїть у саду, оточеному деревами, а церковна вежа на задньому плані.

Frans Hals “Two Laughing Boys with a Mug of Beer”

Картину Франса Халса “Two Laughing Boys with a Mug of Beer”, було викрадено п’ятьма місяцями пізніше з музею Hofje van Mevrouw van Aerden в Леердамі, в 60 кілометрах на південь від Амстердама.

Прес-секретар музею Singer Laren, Естер Дріссен (Esther Driessen) сказала: «Найголовніше, щоб картина якнайшвидше повернулася до музею Гронінгера, де вона належить.»

Музей The Hofje van Mevrouw van Aerden не прокоментував арешт.

Торік поліція заявила, що та сама картина Халса була викрадена в 1988 році разом з твором Якова ван Руйсдаеля. Обидва були вилучені через три роки. У 2011 році дві картини були знову вкрадені й повернуті через пів року.

Джерело: Euronews

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK