open-call-artefact-chornobyl-33

OPEN-CALL міжнародної виставки ARTEFACT: Chornobyl 33

Минулого року меді-арт проект ARTEFACT спричинив гучний резонанс серед представників світових медіа. Після імерсивного перфомансу в Прип’яті з’явились публікації на The Guardian, Bloomberg, испанському El Confidencial, французьскому 20 minutes, VICE та багато інших, загальним медіаохопленням більше 80 млн. Проект отримав багато запрошень з культурних інституцій різних країн. І ось в цьому році ми будемо мати продовження проекту — а саме міжнародну медіа-арт виставку ARTEFACT: Chornobyl33.

ARTEFACT: Chernobyl33 — перша міжнародна медіа-виставка України, де будуть поєднані різні види мистецтва та сучасні технології для висвітлення проблеми інформаційної складової трагедії Чорнобиля. 

Виставка буде створена українськими та європейськими митцями під керівництвом міжнародного куратора за підтримки Українського Культурного Фонду. Представлять виставку наприкінці вересня 2019 року у центрі Києва з вільним входом. 

OPEN-CALL ДЛЯ МИТЦІВ

ARTEFACT: Chornobyl33 об’єднає VR та AR-технології, параметричну архітектуру, кінект та інші напрямки медіа-арту, які є новітніми для українського мистецтва.

22 червня ARTEFACT оголовсив open-call, за яким зяти учать у виставці зможуть українські та європейські митці різних галузей, які хочуть поділитися своїми роботами з широким загалом. За результатами конкурсу буде відібрано 10 робіт, що будуть профінансовані та реалізовані в рамках української виставки.

Етапи конкурсу:
27.06 – 12.07 оголошуємо збір заявок на участь у виствці — пропонуйте свої ідеї експонатів;
6.07 – в медіа-арт резиденції Carbon відбудеться брейншторм та обговорення існуючих ідей;
15-25.07 – відбудеться арт резиденція з освітньою програмою для відібраних митців;
27.07 – перед-презентація виставки «ARTEFACT: Chernobyl 33» в просторі медіа-арт резиденції Carbon;
29.07 – 24.08 підготовка фінальної виставки в центрі Києва;

Чекаємо на Ваші ідеї за посиланням: >>>>>>>>>>>https://forms.gle/W4zPkoBiQ7QSfU269

Організатори проекту ARTEFACT першими заговорили про інформаційну складову катастрофи Чорнобиля та про її наслідки в сучасному світу. Після серіалу CHERNOBYL от HBO тема отримала додатковий резонанс і змусила суспільство поглянути на трагедію під іншим кутом.

Виставка ARTEFACT: Chernobyl33 сприятиме переосмисленню наслідків Чорнобильської катастрофи в історії України через публічне обговорення справжніх причин катастрофи, розкриття невідомих фактів та їх культурного переосмислення в ході медіа-виставки.

За словами автора проекту Валерія Коршунова, ARTEFACT: Chеrnobyl 33 стане першою повномасштабною культурною відповіддю України на події та наслідки Чорнобильської катастрофи. Це допоможе ефективно донести месседжі відповідно до різних цільових аудиторій, які тісно пов’язані з Чорнобилем. Україна має перейти в від теми жалю та трагедії до героїзму нації, що змогла зупинити таку катастрофу

Проект відбувається за підтримки Український культурний фонд, Міністерство інформаційної політики України, Галузевий архів Служби безпеки України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Ukrainian National Chernobyl Museum, медіа-арт резиденція Carbon, МОО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», ТСН.ua, Український кризовий медіа-центр.

ARTEFACT – арт-проект за участю міжнародних та українських митців, що єднає медіа, digital та арт. Проект присвячений сучасній проблемі інформаційної епохи, що сколихнула весь світ – маніпулювання інформацією, фейкових новин та постправди.

Мета проекту ARTEFACT – залучення активних верств населення до існуючої проблематики свідомого споживання та поширення інформації, навичок її фільтрування та зростання загального рівня медіаграмотності на прикладі інформаційної катастрофи Чорнобиля.

Leave Comments