sia-music-movie-ban-65000-signatures
  • post by:
  • 18 февраля, 2021

Sia випустила фільм. Петиція на його бан набирає 65.000 підписів

15 лютого в Америці відбулася прем’єра повнометражного фільму «Music», режисером та співавтором якої стала співачка Sia. Ще до прем’єри, стрічка викликала масове обурення, демонструючи некоректну та образливу інтерпретацію життя дівчини з аутизмом. Зараз петиція про скасування номінацій фільму на Golden Globes зібрала понад 65.000 підписів.

Роль головної героїні — дівчини з аутизмом на (зовсім не типове) ім’я Музика грає Медді Зіглер (Maddie Ziegler), яку Sia просуває у своїх відеокліпах та живих виступах вже декілька років. Сама Медді аутизму не має та у фільмі зображує некоректну міміку, через яку справжні аутисти стикаються із насмішками та булінгом.

 

Петицію створили Ніна Сков Дженсен (Nina Skov Jensen) та Розанна Катаджія (Rosanna Katajia), які ідентифікують себе як «аутисти».

Вони написали в офіційній заяві: «Сія заявила, що фільм є «любовним листом до спільноти аутистів», однак музичні сегменти наповнені стробоскопами, кольорами, гучними звуками та швидкими рухами камери, що дуже стимулює. Приблизно у кожного четвертого аутиста є епілепсія, тому фільм може спричинити напади, його незручно дивитися навіть тим, хто аутизму не має. Сія створила фільм «для» аутистів, але зняла його таким чином, що більшість із нас не зможуть його переглянути».

Описуючи виступ Медді Зіглер, яка виконує роль головного персонажа у фільмі, Дженсен і Катаджія заявляють, що актриса «стереотипно імітує аутистів точно так само, як над ними знущалися все життя».

Вони додають: «Це також підтримує думку про те, що люди з аутизмом, недостатньо хороші та що їх аутизм краще зображає той, хто не уявляє, що таке бути аутистом».

 

Петиція просить Golden Globes скасувати свої номінації на фільм «Music», який отримав категорії  Найкраща музична / комедійна стрічка та Найкращий музична / комедійна акторська гра для Кейт Хадсон, яка зіграла роль старшої сестри дівчинки з розладами аутистичного спектра.

Схоже, Сія забула зняти свою величезну перуку з обличчя, коли знімала фільм.

Джерело: NME

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK
TELEGRAM