sounds-of-chernobyl-album-coming-to-streaming-services
  • post by:
  • 23 апреля, 2021

«Звуки Чорнобиля»: нові кліпи, AR-платівка та документалка на Телебаченні Торонто

24 квітня міжнародні артисти GusGuS, Bjarki та Dub FX презентують унікальні кліпи, присвячені аварії на ЧАЕС, а альбом «Звуки Чорнобиля» з’явиться на Spotify, Apple Music і Youtube Music.

Восени 2020 року українські та міжнародні музиканти GusGus, KAZKA, «Вагоновожатые», ATOMIC SIMAO, TELEPOPMUSIK, Bjarki, Dub FX, Сергій Міхалок, Олександр Чемеров, Стасік, KRUTЬ об’єдналися у тематичний проєкт Валерія Коршунова — «Звуки Чорнобиля» заради культурного переосмислення трагедії.

Унікальною особливістю проєкту є те, що в основу кожної композиції музикантів закладені характерні звуки для Чорнобильської зони відчуження: тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії, тощо. Навіть, звуки, що були записані всередині Чорнобильської АЕС.

BJARKI

23 квітня відбудеться реліз альбому «Звуки Чорнобиля» на платформах Spotify, Apple Music і Youtube Music, а вже 24 квітня презентація кліпів міжнародних артистів: колаборація технодіджея Bjarki з ісландським гуртом GusGus, і робота всесвітньовідомого бітбоксера Dub FX, який переробив українську фольклорну пісню «Остання Путь» — у  спеціальному випуску Телебачення Торонто.

На цю дату запланована також презентація колекційної вініл-платівки «Звуки Чорнобиля» з AR-технологією доданої реальності — після розпізнавання обкладинки вінілу за допомогою додатка Chornobyl App слухачам відкриється унікальний контент: відео, особисті спогади та враження артистів від участі у проєкті. 

Все це буде презентовано о 16:00 24 квітня у спецвипуску Телебачення Торонто разом з документальною стрічкою про проєкт «Звуки Чорнобиля», яка відкриє лаштунки запису альбому, поїздок артистів у Зону Відчуження та створення кліпів.

KAZKA

«Звуки Чорнобиля» отримали чималу підтримку у YouTube та Facebook — 1,2 і 1 мільйон переглядів, а сам альбом увійшов у підбірки найкращих альбомів 2020 року України. 

«Музичний альбом Звуки Чорнобиля — це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків розповідають історії Чорнобиля, — каже Валерій Коршунов, арт-куратор проєкту, продюсер та автор аудіобібліотеки «Звуки Чорнобиля», — Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей по всьому світу. Це тяжка історія, говорити про яку болісно і досі, але, як ви знаєте, будь-яку травму треба лікувати. Саме для цього команда українських митців ARTEFACT ще у 2018 році, до серіалу від HBO, створила проєкт «Звуки Чорнобиля».

Сергій Міхалок та Олександр Чемеров

Проєкт реалізовано компанією Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT. 

Доєднуйтеся до перегляду, або ж слідкуйте за новинами у соціальних мережах проєкту в Instagram та на Facebook

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK