sounds-of-chernobyl-concert
  • post by:
  • 23 марта, 2021

Платівка «Звуки Чорнобиля» та концерт до 35-х роковин трагедії

До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи, продюсери тематичного альбому «Звуки Чорнобиля», що об’єднав українських та міжнародних музикантів заради культурного переосмислення Чорнобиля, анонсують проведення концерту, де презентують унікальну вінілову платівку із доданою реальністю та ще один кліп проєкту від міжнародного артиста.

Колекційна платівка буде мати можливість розширення через додану реальність та мобільний додаток Chornobyl App. Це означає, що при наведенні смартфоном на обкладинку, фотокартки артистів будуть оживати та розповідати свої думки про Чорнобиль та враження після поїздки у Зону Відчуження. Також, під час концерту відбудеться презентація документальної стрічки про проєкт, де можна буде заглянути за лаштунки створення проєкту та побачити артистів у Чорнобильській зоні відчуження.

В основу кожної композиції платівки закладені характерні для Зони звуки з аудіобібліотеки «Звуки Чорнобиля»: тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії, тощо. Навіть, звуки, що були записані у середині Чорнобильської АЕС.

Звуки Чонобиля

Через карантинні обмеження, поки що остаточно не відомо формат концерту, чи він пройде онлайн, чи у звичайному форматі, або у змішаному. Але вже відомо, що у концерті мають взяти участь учасники проєкту за всі роки. Це ісландський гурт GusGus, українській гурт KAZKA,  відомий технодіджей- Bjarki, бітбоксер Dub FX, французький гурт, номінант на Гремі, TELEPOPMUSIK, а також, Сергій Міхалок і Олександр Чемеров, «Вагоновожатые», ATOMIC SIMAO та соло-виконавці — Стасік та KRUTЬ.

«Музичний альбом Звуки Чорнобиля — це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків розповідають історії Чорнобиля, — каже Валерій Коршунов, арт-куратор проєкту, продюсер та автор аудіобібліотеки «Звуки Чорнобиля», — Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей по всьому світу. Це тяжка історія, говорити про яку болісно і досі, але, як ви знаєте, будь-яку травму треба лікувати. Саме для цього команда українських митців ARTEFACT ще у 2018 році, до серіалу від HBO, створила проєкт «Звуки Чорнобиля».

Альбом “Звуки Чорнобиля” — має вже понад 1 200 000 переглядів у YouTube й понад 1 000 000 на фб та увійшов у підбірки найкращих альбомів 2020 року на думку музичних журналістів та експертів.

Через творчість різноманітних талановитих музикантів цей проєкт допомагає по-іншому подивитися на історію, яка сплела життя стількох людей і назавжди залишиться на мапі світу найбільшою техногенною катастрофою всього за 100 кілометрів від Києва. 

Презентація альбому відбулася у жовтні 2020 року на музичному марафоні, впродовж якого на сайті проєкту «Звуки Чорнобиля»soundsofchernobyl.org з’являлися пісні та кліпи артистів. Новини про концерт та вінілову платівку очікуйте у соціальних мережах проєкту в Instagram та на Facebook

Про проєкт

Проєкт «Звуки Чорнобиля» було розпочато громадським та культурним діячем Валерієм Коршуновим у 2018 році. У 2019-му році найвідоміший бітбоксер світу та хедлайнер ATLAS WEEKEND 2019 — Dub FX відвідав Зону Відчуження, де створив та записав пісню про Чорнобиль.

У 2020-му році відбулось залучення нових міжнародних та українських артистів. Проєкт реалізувала компанія Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK