spotify-loud-and-clear
  • post by:
  • 23 марта, 2021

Новий сервіс Spotify Loud & Clear для підрахунку виплат артистам

15 березня по всьому світу під офісами компанії Spotify пройшли мітинги під назвою #JusticeAtSpotify (#СправедливістьуSpotify), на яких музиканти та працівники музичної індустрії закликали стрімінгову платформу до діалогу про фінансову систему платформи.

Організатори акції Спілка музикантів та робітників-союзників (Union of Musicians and Allied Workers). Вони закликають Spotify до більш прозорих бізнес-відносин та зміни системи виплат, орієнтованої на користувачів — за цими правилами музиканти отримуватимуть один цент за одне прослуховування.

Кампанія протесту почалася у жовтні 2020 року — тоді понад 28 000 музикантів підписали петицію, яка закликала Spotify зберігати чесні відносини з музикантами. Акції протесту пройшли в 10 містах США та більш ніж 20 містах в Австралії, Європи, Азії, Центральної та Південної Америки.

«Вартість компанії виросла втричі, але не підвищила виплати виконавцям ані на пенні. Зараз музиканти по всьому світу не мають роботи, поки технологічні гіганти заробляють мільярди. Музика — це праця, і ми хочемо справедливу плату за цей труд». — розповідає Марі Реґаладо (Mari Regalado), організатор спілки.

Одна з ключових проблем це участь музичних лейблів у отриманні грошей від прослуховувань пісень на стримінгових платформах — за контрактом, кошти від прослуховувань розподіляються між виконавцем та лейблом. Частину коштів отримує також і дистриб’ютор лейблу. За даними видання Consequences Of Sound, у 2019 році найбільші лейбли світу Sony Music Group, Universal Music Group, та Warner Music Group заробляли за допомогою стримінгу по одному мільйону доларів за годину.

У 2017 році фінські дослідники повідомляли, що пісні найпопулярніших виконавців (найпопулярніші 0,4%) отримують 9,9% усіх роялтіс. За даними дослідження, використання іншої моделі могло скоротити процент роялтіс популярних артистів до 5,6%.

У відповідь на протести, компанія запустила сервіс Loud & Clear. У ньому музиканти й виконавці зможуть дізнаватися, скільки авторських відрахувань вони отримають за прослуховування їх пісень. За інформацією Spotify, у 2020 році 13 000 музикантів отримали від платформи мінімум по 50 000 доларів, а 870 артистів — по одному мільйону доларів. Загалом, у 2020 році сервіс виплатив 5 мільярдів доларів авторських відрахувань. У 2017 році ця сума склала 3,7 мільярда доларів. Частину цих грошей забирають собі лейбли, юристи, менеджери, дистриб’ютори та інші представники індустрії.

Для Loud & Clear Spotify підготували відповіді на питання, що цікавлять користувачів найбільше. Ознайомитися з ними може кожен охочий. Платформа також додала у новий сервіс калькулятор, що показує, місце яке займає пісня в загальному стрімінгу.

Всього на платформі Spotify зареєстровано 1,2 мільйона виконавців, на яких підписані мінімум 1000 слухачів. Загальну кількість музикантів компанія не розголошує.

Джерело: Slukh Media, DTF

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK