system-sounds-of-cosmos
  • post by:
  • 27 января, 2021

Музикант створює пісні з космічних даних

Метт Руссо (Matt Russo) — астрофізик, музикант і викладач Університету Торонто, перетворює астрономічні дані у музичні композиції на своєму веб-сайті SYSTEM Sounds.

 

Протягом тисяч років люди відчували зв’язок між музичними візерунками та рухами планет, зірок та галактик.

Грецький філософ Піфагор і астроном Йоганнес Кеплер обмірковували, чи породжують астрономічні об’єкти якусь форму небесної музики, тоді як композитори, такі як Йозеф Гайдн і Густав Холст, шукали натхнення для своєї роботи з космосу.

Метт Руссо, викладач Університету Торонто, є частиною цієї легендарної астро-музичної традиції. Будучи співзасновником SYSTEM Sounds, науково-роз’яснювального проєкту з девізом «letting the music of the cosmos be heard», Руссо перекладає астрономічні дані в музичні композиції, що супроводжуються приголомшливими візуалізаціями.

«Музика — це все про цикли — цикли, що відбуваються з різною швидкістю, — як і астрономія, з самого початку», — сказав Руссо в інтерв’ю VICE. «У деяких випадках можливо насправді перетворити їх у буквальні звуки, щоб ми могли відчути бурхливість та візерунки Всесвіту».

Візьмемо систему зірок TRAPPIST-1, яку Руссо називає «наймузичнішою сонячною системою, яку ми знайшли до цього часу». Розташовані приблизно за 40 світлових років від Землі, орбітальні періоди її семи планет утворюють «резонансний ланцюг», який можна адаптувати до музичної композиції.

Джерело: VICE

Слідкуйте за Music Week UA у соц мережах:

INSTAGRAM
FACEBOOK
TELEGRAM