• post by:
  • 20 августа, 2019

Тематика Burning Man

Кожного року Burning Man має унікальну тематику. Лейтмотиви фестивалю пов’язані з мистецвом, наукою, поп-культурою, філософією, літературою або історією. Єдина тематика слугує об’єднувальною ланкою для всіх учасників заходу: бьорнери конструюють свої костюми відповідно до обраної теми, митці присвячують їй свої арти, на Playa проводять тематичні перформанси та культурні заходи. Це урізноманітнює життя містечка в Блек-Рок Сіті та робить його ще більш незабутнім.

Цьогорічний Burning Man присвячений Метаморфозам. Це святкування змін і дослідження невизначеності. Тематика Бьорну 2019 — трансформація людини і Всесвіту. Це можливість дослідити плин часу та його характер, проаналізувати минуле та зазирнути в майбутнє. Цьогорічна тематика тісно переплетена з алхімією: протягом довгого часу алхіміки прагнули опанувати мистецтво метаморфоз за допомогою езотерики. Перетворення неблагородних металів на золото — аналогія перетворення людини, що живе матеріальним, на людину, яка керується почуттями та серцем.  Це своєрідне запрошення дослідити нові форми алхімії, засновані на безмежних силах духу. 

Минулорічні тематики Burning Man вражають не менше. Зокрема, 1997 рік ознаменувався  переїздом Бьорну з пустелі Блек-Рок в Хуалапай Флет і Флай Ранч та тематикою Містерії. Протягом тижня гості дізнавалися про тамєні обряди Палаючого чоловіка.

У 1999 році Burning Man закрутило Колесо часу. Пустеля Black Rock City була спроектована у вигляді гігантського колеса з мистецькою галереєю у «внутрішніх годинниках» та іншими областями, розділеними на теперішні, майбутні і «початкові» теми.

До Burning Man 2001 року пасує вислів Шекспіра: «Весь світ — сцена, а всі чоловіки і жінки — просто актори. У них є свої виходи і входи. І одна людина свого часу грає багато ролей. Її дії — сім століть». На Бьорні, тематикою якого стали 7 сторіч, учасники могли пройти через тематичні інсталяції від Колиски до Мавзолею. Ті, хто пройшов перші шість етапів, отримали доступ на спеціальну платформу під Burning Man, — «Храм», з якого кожен міг озирнутися на пройдений шлях.

2005 рік на Playa ознаменувався тематикою Психеї. 20-та річниця Burning Man досліджувала концепції свідомості, підсвідомості і несвідомого стану через кумедні будівлі, кладовища та арти.

В 2008 році бьорнери доторкнулися до Американської мрії. «Епіграфом» фестивалю став вислів Марка Твена: «Минуле не повторюється, але іноді воно римується». Тема спонукала учасників думати про Америку з точки зору загального досвіду, а не національної ідентичності. Витвори мистецтва об’єднали архетипові американські роботи, в тому числі й версію купола Капітолію США, покриту різьбленням в стилі американських індіанців, вогнеметний тир і пляшку кетчупу висотою в 30 футів.

В 2011 році темою Бьорну стали Обряди проходження. Того року Burning Man зіткнувся з рекордною кількістю гостей: 53 000 людей. Це був перший рік, коли попит на квитки перевищив пропозицію. Розширений майданчик дозволив збільшити кількість інсталяцій.

В 2016 році Playa перетворилася на Майстерню Да Вінчі. В центрі уваги опинилися майстер-класи гільдій, павільйони, де люди могли збиратися, щоб створювати, переробляти, ділитися знаннями і здобувати нові навички. Твори мистецтва досліджували Да Вінчі та його відповідні теми, такі як людська фігура, класична архітектура, годинниковий механізм і інші механізми.

Цього року свій мапінг-перформанс на фестивалі представлять українські митці: медіа-артисти вперше створять відео-проекцію і презентують медіа-арт програму на поверхні піраміди PlayAlchemist. Слідкуй за подіями на сайті: DigitalCulture.in.ua 

Дізнавайся про життя наших артистів на Burning Man на сторінках у Facebook та Instagram.

Проект проходить за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства закордонних справ України, Міністерства інформаційної політики України, в партнерстві з міжнародним Кемпом PlayAlchemist.

Leave Comments