• post by:
  • 28 сентября, 2019

Український медіа-арт на Burning Man: Onuka, Океан Ельзи та портал у Чорнобиль

Посеред пустелі Невада раз на рік, наче зі свяченого пилу, на один тиждень з’являється і зникає місто з 80 000 людей, де кожен має за мету подарувати частинку себе, своєї культури через арт та перформанс. Burning Man – найвідоміша арт-подія світу. Місце, де люди пізнають різні культури, один одного та самих себе через самовираження. Мета кожного арту на Burning Man – довести, що об’єднуючись заради ідеї люди здатні на неймовірне, навіть в умовах пустелі.

Цього року українці стали частиною масштабного міжнародного медіа-арт об’єкту на Burning Man – піраміді PlayAlchemist та презентувала на ній національну програму Digital Culture створену з більше ніж з 70 робіт українських артистів, а під кінець ще й відкрили портал в Чорнобиль!

Команда PlayAlchemist в цьому році разом зі Light Harvest Studio створили найбільшу платформу для мапінг перформансів артистів з усього світу. Піраміда стала одним з наймасштабніших медіа-арт об’єктів Бьорнін Мен, вийшла у список найвражаючих артів, на якій презентували свої виступи більше 20 медіа-митців з усього світу, серед яких Android Jones.

Медіа-митці проекту ARTEFACT показали український контент з кращими роботами сучасних медіа-артистів, серед яких були навіть кліпи Онуки, Океан Ельзи, Стасік, подані компанією Radioaktive Film на відкритий конкурс Digital Culture. Багато українських митців та компаній також представили свої роботи, які були показані на величезній піраміді посеред пустелі на Burning Man: з яких VJ Yarkus, Євген Лапченко, Слава Балбек, Юрій Мірон, Астіан Рей, Валерій Коршунов, Олександра Степаненко, VJ Alx, Слава Крижановський, Назар Михалко, дизайнер banda.agency, проект PlastikWood, RockStar — та про всіх просто не скажешь, але всі вони є в каталозі проекту. Також наші митці VJ Yarkus та VJ Alx створювали внутрішню проекцію на головному танцполі Піраміди кожної ночі, де виступали такі артисти, як Jan Blomqvist, Blond: ish, Bedouin, а в день проходили лекції від крутих спікерів, наприклад Jason Silva і Brittany Kiser.

Більше 20 днів в пустелі українська команда в складі міжнародного кемпу PlayAlchemist працювала над створенням цього проекту, з яким пройшли весь шлях: від конкурсу та сбору українських митців, створення унікального контенту, побудови піраміди та її обшивки спеціальними панелями, до виступів з лайф-перформансами з українською програмою на зовнішній проекції піраміди, до розборки піраміди, щоб не залишити від себе і сліду. 

Наприкінці команда ARTEFACT відкрила портал у Чорнобиль, бо саме з нього почався цей проект. Після успішного медіа-арт проекту в Прип’яті медіа-митців запросили на Burning Man. Тому ідея відкрити портал в Чорнобиль та активувати наступний Артефакт на Burning Man не покидала.  Адже Burning Man, як і Чорнобиль, почався 33 роки тому, і сьогодні в Чорнобилі в буянні природи заборонено жити, а на Бернін Мен посеред пустелі — свято життя та культури. Додаток AR.TEFACT знаходив обраних на Burning Man, мав особливий меседж та відкривав портал у Чорнобиль. Це стало можливо завдяки AR технологіям та розробникам з WeAR Studio.

Показати свої роботи на самому трендовому арт-заході світу Burning Man стало можливим для українських митців завдяки підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерству Культури, Міністерству Інформаційної Політики, Міністерству Закордонних Справ, Американському Дому, Українському Інституту, міжнародному кемпу PlayAlchemist. 

Leave Comments