• post by:
  • 27 августа, 2019

Що таке мапінг-перформанс

Гарні новини з пустелі Блек-Рок: тестовий запис проекції українскьих миців на піраміду PlayAlchemist пройшла вдало! Тисячі вражених гостей та десятки схвальних відгуків: український мапінг-перформанс готовий вражати!

А що ви знаєте про мапінг? Час знайомитися з цим напрямком ближче!

Мапінг — напрямок аудіовізуального мистецтва, що представляє собою 3D-проекцію на певний об’єкт з урахуванням його геометрії, розташування в просторі та розмірів.

Відеомапінг не потребує додаткових приладів для глядачів або установку спеціальних екранів, адже все може слугувати поверхнею для мапінгу. Програмне забезпечення може взаємодіяти з проектором, щоб вписати будь-яку задану картинку на обрану поверхню. Ця техніка використовується художниками, аби додавати артам нових вимірів, оптичних ілюзій і змушувати статичні об’єкти рухатися. Відео може супроводжуватися аудіо задля довершення роботи.

Першим мапінг-перформансом вважають публічний показ відбувся в 1969 році: Діснейленд презентував новий атракціон «Примарний маєток». Атракціон використовував муляжі відрубаних голів, на які проектувався фільм. Таким чином компанію Disney і особисто Уолта Діснея можна вважати засновниками технології 3D mapping.

Своїй популярності мапінг може завдячувати рекламі та музичним виступам електронних музикантів, які супроводжували проекції віджеїв. Великі корпорації, такі як Nokia, Samsung, BMW, використовують відеопроекції для створення рекламних кампаній в мегаполісах, на фасадах будівель. Серед різновидів мапінгу — архітектурний, ландшафтний, інтер’єрний та об’єктний. Активно розвивається відеомаппінг на обличчя. Для його створення спочатку на поверхню обличчя наносять спеціальні кристали, що дозволяють створити 3D модель. Після цього відбувається створення безпосередньо самої 3D моделі, а потім — проекція.

Цього року міжнародні та українські медіа-артисти вперше створюють відео-проекцію і презентують медіа-арт програму на поверхні піраміди.

Спеціально для цього створено 7 відео-мапінг перформансів в цьогорічній тематиці Burning Man  — Метамарфози, а саме: Алхімія, Єгипетські піраміди, Діджіталізація світу, Історія Мистецтва, Культура України, Космос, Трансформація людини.

Слідкуй за подіями Burning Man на сайті: DigitalCulture.in.ua 

Дізнавайся про життя наших артистів на Burning Man на сторінках у Facebook та Instagram.

Проект проходить за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства закордонних справ України, Міністерства інформаційної політики України, в партнерстві з міжнародним Кемпом PlayAlchemist.

Leave Comments